7/24 SACA ŞEKİL VEREN HİZMET

Anasayfa / Bölgeler / Maltepe Lazer Kesim

7/24 Hizmet almak için

Tıklayın, arayın!

Maltepe Lazer Kesim

Lazer kesim teknolojisi günümüzde pek çok fabrikada kullanılmaktadır. Üretim için zorunlu olan parça kesme olayı artık bir sektör haline gelmiş bulunmaktadır. Sac imalat için yapılan bu işlemde CNC lazer kesim makinaları sıklıkla kullanılmaktadır.
Lazer kesim firmaları bu makinelerden çok sayıda satın alarak bu işi yapmayı hedeflerler.

Günümüzde yalın üretim metodu hedeflenirken her firma bir iş alanında uzmanlaşarak değer yaratmayı amaçlar. Bunun sonucunda fabrikalar bu lazer kesim işlemini işin uzmanlarına bırakmışlardır.  Eka Lazer bu konuda İstanbul’da en bilindik ilçelerden biri olan Gebze’de pek çok Gebze lazer kesim firması bulunmaktadır. Bu firmalar sektörün hızına rahatlıkla yetişmektedir.
 


Fabrikalar bu hizmeti alırken yanında genellikle lojistik destek hizmetini de almaktadır. Bu hizmet sayesinde hızlı bir şekilde yapılan kesim işlemi aynı hızda üretim hattına ulaşmış olur. Bunun sonucu olarak da üretim hızı artmış, hattan çıkan ürün miktarı da aynı oranda artmış olur.

Lazer kesim fiyatları kesilecek malzemeye, malzemeyi kesecek makine modeline ve kesim süresine göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple kesin bir fiyatlandırma belirtmek mümkün değildir. Bu sebeple kesim yapacak firma ile görüşülmesi en önemli tavsiyedir.

Sanayide Lazer Kesim Tezgahları

Metal lazer kesim günümüz endüstrisinde en çok tercih edilen kesim yöntemidir. Lazer kesim tezgâhları ile pek çok malzemenin kesimi yapılabilir. Fakat sanayide en çok metal türü malzemenin kesimi kullanılmaktadır. Bu kesim işlemi yapılırken genellikle

CNC lazer kesim tezgâhları kullanılmaktadır. Bunların yanında sac imalat gibi projelerde de kullanılan bu yöntem üretici ve müşteri memnuniyeti açısından çok etkili bir yöntemdir.

Metal lazer kesim işlemi yapacak kişinin bu konuda gerekli eğitimleri almış olması istenmektedir. Bu işlem yapılırken öncelikle projenin hazırlanması için bir CAD yazılımı bilinmelidir. Bu yazılımı öğrendikten sonra makine iyi tanınmalıdır. Makineye verilebilecek bir zarar durumunda maliyetler çok büyük olabilir. Makinenin bakım işlemleri periyodik olarak yapılmalı ve kontrol edilmelidir. Makinenin bakım ve onarım işlemlerinin de yanı sıra her kullanım sonrası kontrol edilmesi de çok önemli bir detaydır.

Metal lazer işlemi nasıl yapılır?

Metal lazer kesim bir metal malzeme üzerine lazer ışınlarının yönlendirilmesi ile uygulanır. Bu yönlendirme bir CAD yazılımında çizilen vektörel çizimler sayesinde yapılır. Çizim kısmı halledildikten sonra makineye bir karbondioksit gazına elektrik akımı verilmesi ile çalışır. Oluşturulan lazer ışını makinenin ucundaki nozulun içinden geçerek malzemeye aktarılır. Malzeme gelen ışının gücü ile kesilir.

Metallerin lazer kesim ile kesilmesinin en büyük sebebi hata oranını düşürmek ve otomasyonu sağlayarak hızlı sonuç elde etmektir. Bunun yanında insani iş gücünü farklı yerlerde daha verimli kullanarak karşılıklı fayda sağlamak da bu sebepler arasındadır.

Avantajları nelerdir?

Metal lazer kesimin yapılmasının en temel sebebi hızlı ve maliyeti düşük olmasıdır. Lazer kesim makinesinin satın alma maliyeti dışında sürekli olan fazla bir maliyeti yoktur. Buna kesim sırasında yapılan insani hataları da eklersek lazer kesim makinelerinin maliyet faydaları çok daha öne geçmektedir.
 

  • Sıklıkla seri üretim yapan fabrikalar tarafından alınan bu hizmetin malzemeden fire verme oranı çok düşüktür.

  • Metal lazer kesiminde aynı metal sac plaka üzerinden birden çok kesim işlemi yapılabilir.

  • 0,05 mm hassasiyet ile parça kesimi mümkündür.

  • Lazer kesim yapılacak malzemenin üstüne markalama işlemi yapılması da mümkündür.

  • Metal lazer kesim işleminde çapak oluşumu yoktur.

  • İşlenecek parçaların uygunluğuna göre parça üzerinden ortak kesim işlemi de yapılabilir.

7/24 Hizmet ile tanışın

Lazer Kesim ihtiyaçlarınıza hızlıca çözüm üretmek için yanınızdayız.

phone2Icon  Şimdi Ara
oprt
Copyright © 2022 | Tüm Hakları Saklıdır