7/24 SACA ŞEKİL VEREN HİZMET

Anasayfa / Bölgeler / İstanbul Lazer Kesim

7/24 Hizmet almak için

Tıklayın, arayın!

İstanbul Lazer Kesim

Lazer kesim günümüzde üretim alanında sık sık kullanılan bir kesim yöntemidir. Bu yöntemin sık kullanılmasının en temel sebebi malzemeden fire verme oranının düşük olmasıdır. İnsan faktörünün ortadan çıkmasıyla öğretilmiş otomasyon sistemi kusursuz bir kesim işlemi yapmaktadır. Özellikle yay çeliği gibi endüstride sık kullanılan parçaların kesiminde kullanılan bir yöntemdir.

Çoğunlukla sanayinin yoğun olduğu İstanbul, Kocaeli gibi şehirlerde lazer kesim merkezleri bol bol bulunmaktadır. Özellikle Kadıköy lazer kesim gibi merkezler müşterilerin ihtiyacını karşılama noktasında başarıya ulaşmış merkezlerdir. Bu merkezlerde her ihtiyaca uygun CNC lazer kesim makinesi bulunmaktadır. Bu lazer kesim makinelerinde insan hatası faktörü olmadığından başarılı ve hızlı kesim yapılabilmektedir.

Lazer kesim fiyatları genellikle dakika başı olarak hesaplanmaktır. Bu fiyatlandırma işlemin karmaşıklığına göre de değişmektedir. Basit projeler daha kısa sürede biteceği için fiyatlandırması da daha düşük seviyelerde olacaktır. Aynı şekilde fiyatlandırma kesim makinesine göre de değişmektedir. Daha hızlı kesim yapabilen makinelerin fiyatlandırması daha yüksek olabilmektedir.

LAZER Kesim Nasıl Yapılır?

Lazer kesim işlemi genellikle CNC lazer kesim makinelerinin yardımı ile yapılır. Bu makineler bir CAD yazılımı ile bütünleşmiş halde çalışırlar. Bu sebeple CNC Lazer kesim yapacak kişilerin AutoCAD gibi bir yazılım bilmesi gerekmektedir. Bu yazılım ile vektörel çizimler yapılarak proje bir koordinat düzlemine oturtulmuş olur.

CAD yazılımında yapılan çizim makineye aktarılarak kesilecek malzemenin üzerinde kesim yapılacak bölgeler belirlenmiş olur. Bu noktada malzemeden minimum fire vermek firmalar için çok önemlidir. Özellikle dkp sac gibi malzemelerin maliyetinin yüksek olması da bu konuda önem arz etmektedir. Bu sebeple bölge en uygun şekilde saptanarak kesim işlemine başlanır. Kesim işlemi öncesinde ve sonrasında makinenin kontrolü ve bakımları yapılırsa elde edilen kesimlerin kalitesi o derecede yüksek olur.

CNC lazer kesim makinesini kullanan personelin gerekli eğitimleri almış olması son derecede önemlidir. Bu konunun önemli olmasının temel sebepleri şunlardır;
 

  • Makinenin arıza gider maliyetlerinin yüksek olması açısından önemlidir.

  • Çalışan personelin sağlığı açısından önemlidir.

  • Müşteriye teslim zamanının geciktirilmesine sebep olabilir

  • Malzemeden fire verilmesine sebep olabilir.
     


Günümüzde Cnc Makineleri

CNC makineleri günümüzde pek çok lazer kesim firmasında olmazsa olmazdır. Eski teknolojiye oranla daha hızlı ve daha verimli üretim yapan bu makineler müşteriler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu etken de lazer kesim firmalarını bu tercihe iten en önemli etkendir.

CNC lazer kesim fiyatları makinenin çalıştığı süreye göre hesaplanmaktadır. Fakat her firmanın fiyatlandırması kendi bünyesinde farklılık göstermektedir. Bu konuda kesinlikle net bir şey söylenemez. Bu sebeple net bir fiyatlandırma alınması için firmanın kendi birimleriyle görüşmek daha uygun bir tercih olacaktır.

Sanayide lazer Kesim

Lazer kesim pek çok malzeme için uygulanabilir. Fakat günümüzde sanayide en çok kullanılan malzeme metallerdir. Günümüzde geleceğin malzemesi olarak kompozit malzemeler ön plana çıksa da hala metal malzeme türü en çok tercih edilen malzeme türüdür. Bu sebeple lazer kesim işleminde en çok adı geçen malzeme türü metal malzemelerdir.

Metal lazer kesim metal malzemelerin CNC lazer kesim makineleri yardımıyla kesilmesi işlemine verilen addır. Sanayide en çok tercih edilen malzeme olan metallerin kesimi bu yolla kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu yol tercih edilirken lazer ışınları kullanılmasının en temel sebebi lazer ışınlarının uzak mesafelere gidebiliyor ve aynı doğrultuda hareket ediyor olmasıdır.

7/24 Hizmet ile tanışın

Lazer Kesim ihtiyaçlarınıza hızlıca çözüm üretmek için yanınızdayız.

phone2Icon  Şimdi Ara
oprt
Copyright © 2022 | Tüm Hakları Saklıdır