7/24 SACA ŞEKİL VEREN HİZMET

Anasayfa / Bölgeler / Des Lazer Kesim

7/24 Hizmet almak için

Tıklayın, arayın!

Des Lazer Kesim

Günümüzde teknolojik gelişmeler ile üretim faaliyetleri de gelişmektedir. Bu gelişimlerde iş sahiplerinin en büyük beklentisi üretim hızı alanında olmaktadır. Bu hızı sağlamanın en temel yolu otomasyondan geçmektedir. Tam da bu nokta da malzemelerden bir parça üretmek amacıyla yapılan kesim işlemlerinin hızlandırılması için DES lazer kesim ortaya çıkmıştır.

Lazer kesim bir kullanıcı hatasına mahal vermeden çeşitli yazılımlar ile çizimlerin kontrolü yapılarak otomasyon aracılığı ile işlenen kesim yöntemidir. Günümüzde özellikle kesim firmalarının müşterileri için çok hassas bir konu olan kesim işleminde bu yöntemin hata payı çok düşüktür. Özellikle İstanbul gibi üretimin yoğun olduğu şehirlerde Tuzla lazer kesim veya İkitelli lazer kesim firmaları üretime bir hayli hız kazandırmaktadır.

Des Sanayi Lazer Kesim

Lazer kesim genellikle endüstride kullanılan çeşitli malzemeleri otomasyon aracılığı ile hızlı ve düzgün bir biçimde kesmek için kullanılan bir kesim yöntemidir. Bu yöntemi günümüzde üretim hatları için vazgeçilmez bir yöntem haline gelmiştir. İnsan faktörünün hata olasılığı açısından düşünüldüğünde bir makine tarafından öğretilmiş bir kesme işlemi hem işten alınan verimi arttıracak hem de çalışan personelin kendi işini daha iyi bir şekilde yapmasına olanak sağlayıp iş gücünü arttıracaktır. Bu sebeple modern üretim bantlarında olmazsa olmaz bir konu haline gelmiştir.

Lazer kesim yönteminin çalışma prensibi çok karmaşık gibi görünse de aslında bir temel esasa bağlıdır. Makinenin elde edilen lazer ışının optik aracılığıyla kesilmek istenen bölgeye yönlendirilmesi ile kesim işlemi yapılır. Bu lazer ışınının başlatılması, bitirilmesi ve yönlendirilmesi makinenin sahip olduğu donanım ile bağıntılı bir durumdur. Makinenin kontrol ettiği durumun iyice anlaşılması açısından lazer ışını da şu şekilde elde edilir;

Lazer ışığı ışığın en temel hali, yani fotonları, klonlayarak elde edilir. Bu kesim işlemi için lazer ışınlarının kullanılmasının sebebi ise diğer ışınlara nazaran lazer ışınının tek bir doğrultuda tutarlı bir şekilde ilerlemesidir, aynı zamanda normal ışığa göre daha uzun mesafelere ulaşabilmektedir. Tüm bunlar lazer kesim makinesinin bulunmasında kullanılan verileri ifade eder.


 Des Lazer Kesim Büküm

CNC kelimesinin açılımı computer numerical control anlamına gelmektedir. Dilimizdeki anlamı iste bilgisayarlı sayısal kontrol olarak açıklanır. Günümüzde mühendislik ve üretim alanında kullanılan pek çok yazılım bulunmaktadır. Bunlardan en yaygını olan AutoCAD yazılımının temel prensibi bir teknik resmi bilgisayar ortamında hızlıca hazırlamak ve üreticiye daha anlaşılır bir veri sunmaktır. Geçmişte bu yazılım ile hızlıca hazırlanan çizimler hızlı bir şekilde üretime dökülememekteydi. Fakat günümüzde sıkça kullanılmaya başlayan CNC lazer kesim makineleri ile üretim de hızlandı.

CNC lazer kesim makineleri lazer ışınlarının üretilmesi istenen parçanın çiziminin bilgisayar aracılığıyla koordinat bilgisi girilerek yönlendirilmesiyle kesim işlemi yapılmasına olanak sağlar. Bu koordinatların girilmesinde aracılık yapan yazılımlardan birisi de AutoCAD yazılımıdır. Günümüzde İKİTELLİ lazer kesim merkezlerinde de en çok kullanılan yazılımlardan birisidir.

Neden Biz?

Günümüzde üretim bantlarında en çok kullanılan malzeme türü metal malzemelerdir. Özellikle dayanımlarının yüksek olması da buna büyük oranda bir etkendir. Fakat polimer ve seramik malzemelere oranla metal malzemelerin maliyetleri çok yüksektir. Bu sebeple metal malzemelerin kesim işlemi yapılırken malzemeden fire verilmesi istenmez. Kesim işleminde bir otomasyon sistemi kullanılması bu yüzden çok yararlı olacaktır. Özellikle siyah sac gibi malzemelerin endüstride çok sık kullanıldığı bilinmektedir. Bu malzemelerden fire verilmesi üretim maliyetlerinin arttırılmasına sebep olacağı için günümüzde lazer kesim otomasyonlarına yönelim başlamıştır. Bu yönelim üretimin hızlanmasına, iş gücünün ise daha doğru kullanılmasına yol açmıştır.

7/24 Hizmet ile tanışın

Lazer Kesim ihtiyaçlarınıza hızlıca çözüm üretmek için yanınızdayız.

phone2Icon  Şimdi Ara
oprt
Copyright © 2022 | Tüm Hakları Saklıdır