7/24 SACA ŞEKİL VEREN HİZMET

Anasayfa / Bölgeler / İmes Lazer Kesim

7/24 Hizmet almak için

Tıklayın, arayın!

İMES Lazer Kesim

Lazer kesim son zamanlarda üretim bantlarındaki insan odaklı işgücünü daha etkili kullanmak adına çıkartılmış bir üretim sürecidir. Geçmişte el ile yapılan dkp sac kesim işlemleri gibi işlemler hem çok zahmetli hem de hata oranı yüksek olarak gözlenmekteydi.

Fakat lazer kesim yönteminde otomasyon sistemli bir makine yardımı ile hem zahmetsiz hem hızlı hem de hata oranı düşük bir şekilde yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra geçmişte bu işi eli ile yapan personel ise daha rahat ve aktif olarak çalışabileceği bölümlere geçmiştir. Bunun bir sonucu olarak da günümüzde üretim süreçleri çok daha hızlı bir şekilde sürdürülürken malzemeler de fire vermeden etkin bir biçimde kullanılabilmektedir.

Bu bakımdan bakıldığında lazer kesim işlemi hem müşteri için hem personel için hem de işveren için son derece avantajlı bir işlem olmaktadır. Makineden neredeyse kusursuz olarak çıkan ürünler simetrik yapısıyla mukavemet anlamında da kaliteli birer ürüne dönüşebilmektedir.

İMES SANAYİ SİTESİ LAZER KESİM

Lazer kesim günümüzde pek çok şekilde kullanılabilmektedir. Fakat ülkemizde özellikle sanayisi gelişmiş şehirlerde en çok endüstriyel amaçla kullanılır. Özellikle İstanbul lazer kesim alanında ün yapmış bir şehirdir. Lazer kesim alanında genel olarak pek çok malzeme kesilebilir fakat endüstride en çok metal lazer kesim işlemi kullanılır. Bunun sebebi metal malzemelerin başka uygulamalarla kesilmesi hem zor hem de hata yapıldığında mali kayıplar yüksektir. Bu sebeple müşteriler metal malzemelerini keserken malzemeden fire vermemek adına KADOSAN lazer kesim gibi firmalarla İstanbul lazer kesim alanında iş birliği yaparak malzemelerinin kesilmesini sağlarlar.

Eka Lazer Metal lazer kesim işlemi fiyatları firmadan firmaya değişmektedir. Fakat bilinen en temel bilgi fiyatların dakika başına olarak hesaplandığıdır. Bu sebeple karmaşık projelerin fiyatları daha yüksek olmaktadır. Bu sebeple fiyat araştırması yaparken bu hususa dikkat edilebilir.

Metal lazer kesim işleminde en hassas nokta pürüzsüz bir kesim işlemi yapılmasıdır. Bu sebeple kesim işlemi yapan makine belirli periyodlarla bakım ve temizlik işlemlerine tabi tutulmaktadır. Bu sayede müşteriler için daha temiz ve kaliteli işler ortaya çıkmaktadır.


Computer Numerical Contol ( CNC)

CNC lazer kesim computer numerical control olarak açılır. Computer numerical control dilimizde bilgisayarlı numerik kontrol anlamına gelir. CNC lazer kesim makineleri ile AutoCAD gibi yazılımlar bir bütün halinde çalışırlar. AutoCAD üzerinden yapılan teknik çizimler CNC lazer kesim makinelerine aktarılarak koordinat bilgi girişi yapılır. Bu bilgi girişi ile lazer kesim işlemi bahsedilen koordinatlar üzerinden uygulanır.

Lazer kesim işlemi lazer ışınlarının sayesinde yapılır. Lazer ışınları çok sayıda fotonun klonlanmasıyla oluşur. Kesim işleminde lazer ışınlarının kullanılmasının temel sebebi çok uzak mesafelere gitmesi ve tüm ışınların aynı doğrultuda gidebilmesidir. Bu sayede daha güçlü bir etki bırakarak kesim işlemini daha kolay yaparlar.

Metal Kesme ve Şekillendirme

Metal kesme ve şekillendirme işleminin bir lazer kesim cihazıyla yapılmasının en temel sebebi malzemelerin hatasız ve pürüzsüz bir şekilde makineden çıkmasıdır. Günümüzde metal fiyatlarının da artışı göz önünde bulundurulduğunda malzemeden fire vermek çok büyük mali kayıplara yol açabilmektedir. Bu sebeple bir metal lazer kesim merkezini tercih etmek son derece faydalıdır.

7/24 Hizmet ile tanışın

Lazer Kesim ihtiyaçlarınıza hızlıca çözüm üretmek için yanınızdayız.

phone2Icon  Şimdi Ara
oprt
Copyright © 2022 | Tüm Hakları Saklıdır