7/24 SACA ŞEKİL VEREN HİZMET

Anasayfa / Bölgeler / Kadosan Lazer Kesim

7/24 Hizmet almak için

Tıklayın, arayın!

Kadosan Lazer Kesim

Modern hayatta teknolojik gelişmeler ile beraber endüstri de oldukça gelişmiştir. Bunun bir sonucu olarak üretim faaliyetleri son derece hız kazanmıştır. Bu hızı karşılamak adına üretim bantları, görev tanım sistemleri, otomasyon faaliyetleri de bir hayli gelişmiştir. Bunlardan günümüzde en çok bilineni lazer kesim tezgahlarının gelişimidir. Bu tezgahlarda siyah sac kesim işlemleri gibi işlemler yapılabilmektedir.

Günümüzde lazer kesim tezgâhları bir bilgisayar kontrolünde çeşitli çizim yazılımları ile yapılabilmektedir. Bu yazılımlardan en çok bilineni AutoCAD yazılımıdır. Bu yazılım ile üretilmek istenen parçanın teknik resmi çizilir. Bu çizim makineye aktarılarak koordinat bilgisi makine tarafından okunur. Bu koordinatlar dahilinde makine lazer ışınları göndererek parçayı kesmeye başlar.


Lazer kesim fiyatları müşteriler için en önemli konulardan birisidir. Lazer kesim fiyatları firmadan firmaya değişkenlik gösterse de bilinen en net veri fiyatlandırmanın dakika başı olarak hesaplandığıdır. Bu sebeple karmaşık çalışmalarda fiyatlandırma yüksek tutulurken basit çizimlerde fiyatlandırma düşük tutulmaktadır.

Lazer kesim bazı kişiler tarafından hobi amaçlı olarak yapılabilse de genellikle sanayisi geniş şehirlerde endüstriyel amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle Kocaeli gibi şehirlerde çok sık kullanılan bu yöntem dkp sac kesimi gibi faaliyetleri ile de ün yapmıştır. Bu sebeple lazer kesim işlemi yaptırmak isteyen müşterilerin Gebze lazer kesim merkezlerini incelemesi tavsiye edilir.

Endüstride Lazer Kesim Nasıl Kullanılır?

Lazer kesim genellikle büyük kütlelerdeki kalıp metallerin kesilerek endüstride kullanılır hale gelmesini amaçlayan kesim işlemidir. Kesim işlemi sonucunda bir parça ortaya çıkması hedeflenir. Bu doğrultuda kesilecek parçanın çizimi bir bilgisayar ortamında yapılarak CNC lazer kesim makinesine aktarılır. Makine de aldığı veriler doğrultusunda kesim işlemini başlatır. Buradaki en hassas nokta malzemeden bir parça oluştururken malzemenin alanının verimli bir biçimde kullanmaktır.

Lazer kesim makinelerinin ortaya çıkmasının en temel sebebi malzemeden verilen firelerin insan eliyle yapıldığında bir hayli fazla olmasıdır. Bu makinelerde kesim hatası oranı bir hayli düşüktür ancak kesimin uygulanacağı bölge yine insan tercihine kalmış bir unsur olduğundan en verimli bölgenin seçilmesi verimi arttıracaktır.

Lazer Kesim Makinelerinde Çizim

CNC lazer kesim makinesi lazer kesme işlemini yapan otomasyon sistemine verilen isimdir. Bu ismin İngilizce açılımı computer numerical control olarak açıklanır. Türkçe anlamı ise bilgisayarlı numerik kontroldür. Bu makine Maltepe lazer kesim gibi büyük firmalarda en çok kullanılan makineler arasındadır. Hatasız bir lazer kesim işleminin en temel noktası kusursuz bir otomasyon sistemidir.

Eka Lazer CNC lazer kesim makineleri çizim yazılımlarından aldıkları koordinat verilerini saptayarak lazer ışınlarını o doğrultuya yönlendirirler. Bu yönlendirmeler ile belirli ısı seviyelerine ulaşan bölgeler eriyerek kesilmiş olur. Bu işlem bir bilgisayar otomasyonu ve kesim için temiz bir alanda yapıldığı için hata oranı çok düşüktür.

CNC Faydaları Nelerdir?

CNC lazer kesim günümüzde kesim işlemlerinde olmazsa olmazlar arasındadır. Bunun en temel sebebi kesim işleminin insan eliyle yapıldığında çok büyük iş güçleri ve fazladan mesai saatleri gerektirmesidir. Bu sebeple günümüzde insan elinden bilgisayarlı otomasyon sistemlerine doğru bir yönelim başlamıştır. Aynı zamanda insan eli ile kesim yapma işlemi ergonomi ve iş güvenliği açısından zararlıdır. Bunların yanı sıra CNC lazer kesimin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;
 

  • CNC lazer kesim insan eline oranla daha hatasız bir işlem ortaya koyar.

  • CNC lazer kesim ile daha kısa sürede daha çok iş başarılır.

  • İnsan elinden daha hızlı bir işlem yapılacağı için mesai saatleri daha kısa tutulabilir.

  • Daha seri bir üretim metodu olduğu ve daha az malzemeden fire verildiği için üretim maliyetleri azaltılmış olur.
     

7/24 Hizmet ile tanışın

Lazer Kesim ihtiyaçlarınıza hızlıca çözüm üretmek için yanınızdayız.

phone2Icon  Şimdi Ara
oprt
Copyright © 2022 | Tüm Hakları Saklıdır